Zbieramy podpisy pod projektem „DOBRA EMERYTURA”

20160229_105241_resized-624x351W poniedziałek 29.02.2016 r. Wiceprezes PSL, Prezes ZW PSL woj. łódzkiego Dariusz Klimczak oraz Poseł na Sejm RP Paweł Bejda przy pasażu Rubinsteina w Łodzi zbierali podpisy pod obywatelskim projektem „DOBRA EMERYTURA„.

Projekt zakłada możliwość przechodzenia na emeryturę po przepracowanych 40 latach. Inicjatywa wzbudziła zainteresowanie mieszkańców Łodzi, podpisy pod projektem składali zarówno młodzi jak i starsi Łodzianie. Akcja poza zbieraniem podpisów miała na celu przybliżenie zainteresowanym szczegółów projektu – wiele pytań związanych było z formami zatrudnienia wliczanymi do stażu pracy oraz udogodnieniami dla rodziców opiekujących się dziećmi.

Prezes ZW PSL Dariusz Klimczak wyjaśniał, że projekt nie będzie obejmować jedynie umów o pracę, ale również inne formy zatrudnienia. Ponadto urlop macierzyński, rodzicielski i wychowawczy miałyby być traktowane jak praca zawodowa.

Poseł na Sejm RP Paweł Bejda podkreślał, że nowa ustawa byłaby szczególnie korzystna dla osób, które w młodym wieku rozpoczęły pracę: „Chcemy, aby mieli oni możliwość przejścia na emeryturę po czterdziestu latach pracy, nawet jeśli ich emerytura wychodzi poniżej progu. Projekt zakłada w takich przypadkach dopłatę z budżetu państwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *