Władysław Kosiniak-Kamysz nowym prezesem PSL

KK_1_2_3Władysław Kosiniak-Kamysz na posiedzeniu Rady Naczelnej PSL w dniu 7 listopada 2015 r. został wybrany na stanowisko prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zastąpił Janusza Piechocińskiego, który złożył rezygnację z funkcji lidera PSL.

W przemówieniu otwierającym posiedzenie Rady Naczelnej Janusz Piechociński powiedział, że wnioskuje o przyjęcie jego rezygnacji z funkcji prezesa PSL (co członkowie Rady Naczelnej nagrodzili brawami) i dodał, że jego kandydatem na następcę jest Władysław Kosiniak-Kamysz.

– To najwyższe wyróżnienie, które może spotkać członka PSL, zostać prezesem partii – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz. – To jest wielka odpowiedzialność i podchodzę do niej z pokorą. To dzień, kiedy stajemy wspólnie przed wielkim zadaniem stworzenia formacji, która szanuję tradycję, wyciąga z niej wnioski, ale idzie do przodu.

Nowy prezes PSL stwierdził, że konieczny jest powrót do ideałów ruchu ludowego. Zapowiedział budowę ruchu ludowego w „solidarności międzypokoleniowej”, a także gromadzenie wokół partii organizacji pozarządowych i ruchów społecznych.

Władysław Marcin Kosiniak-Kamysz (ur. 10 sierpnia 1981 w Krakowie) – polski lekarz, polityk i samorządowiec, od 2011 minister pracy i polityki społecznej, od 2015 prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego i poseł na Sejm VIII kadencji.

Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.Został działaczem Polskiego Stronnictwa Ludowego, w latach 2008-2012 pełnił funkcję sekretarza Naczelnego Komitetu Wykonawczego tej partii. 10 listopada 2011 został oficjalnym kandydatem PSL na urząd ministra pracy i polityki społecznej w koalicyjnym drugim rządzie Donalda Tuska. 18 listopada został zaprzysiężony na urząd ministra pracy i polityki społecznej. 22 września 2014 ponownie objął stanowisko ministra pracy i polityki społecznej w ramach rządu Ewy Kopacz. W wyborach parlamentarnych w 2015 otworzył listę PSL do Sejmu w okręgu tarnowskim. Otrzymał 12 171 głosów, uzyskując tym samym mandat posła na Sejm VIII kadencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *