Władysław Kosiniak-Kamysz nowym prezesem PSL

KK_1_2_3Władysław Kosiniak-Kamysz na posiedzeniu Rady Naczelnej PSL w dniu 7 listopada 2015 r. został wybrany na stanowisko prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zastąpił Janusza Piechocińskiego, który złożył rezygnację z funkcji lidera PSL.

W przemówieniu otwierającym posiedzenie Rady Naczelnej Janusz Piechociński powiedział, że wnioskuje o przyjęcie jego rezygnacji z funkcji prezesa PSL (co członkowie Rady Naczelnej nagrodzili brawami) i dodał, że jego kandydatem na następcę jest Władysław Kosiniak-Kamysz.

– To najwyższe wyróżnienie, które może spotkać członka PSL, zostać prezesem partii – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz. – To jest wielka odpowiedzialność i podchodzę do niej z pokorą. To dzień, kiedy stajemy wspólnie przed wielkim zadaniem stworzenia formacji, która szanuję tradycję, wyciąga z niej wnioski, ale idzie do przodu.

Nowy prezes PSL stwierdził, że konieczny jest powrót do ideałów ruchu ludowego. Zapowiedział budowę ruchu ludowego w „solidarności międzypokoleniowej”, a także gromadzenie wokół partii organizacji pozarządowych i ruchów społecznych.

Władysław Marcin Kosiniak-Kamysz (ur. 10 sierpnia 1981 w Krakowie) – polski lekarz, polityk i samorządowiec, od 2011 minister pracy i polityki społecznej, od 2015 prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego i poseł na Sejm VIII kadencji.

Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.Został działaczem Polskiego Stronnictwa Ludowego, w latach 2008-2012 pełnił funkcję sekretarza Naczelnego Komitetu Wykonawczego tej partii. 10 listopada 2011 został oficjalnym kandydatem PSL na urząd ministra pracy i polityki społecznej w koalicyjnym drugim rządzie Donalda Tuska. 18 listopada został zaprzysiężony na urząd ministra pracy i polityki społecznej. 22 września 2014 ponownie objął stanowisko ministra pracy i polityki społecznej w ramach rządu Ewy Kopacz. W wyborach parlamentarnych w 2015 otworzył listę PSL do Sejmu w okręgu tarnowskim. Otrzymał 12 171 głosów, uzyskując tym samym mandat posła na Sejm VIII kadencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *