PSL: Minister rolnictwa do dymisji

Wnioskujemy dzisiaj do premiera Morawieckiego o natychmiastowe odwołanie ministra Krzysztofa Ardanowskiego. Minister rolnictwa nie ma żadnego pomysłu aby rozwiązać problemy polskiej wsi – powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Rolnicy mają dość nieudolności i bezczynności rządu PiS. Do niedawna protestowali jedynie na autostradach i trasach szybkiego ruchu. Tym razem postanowili wyjść na ulice Warszawy. Wybuchały petardy, płonęły opony, na jezdnię wyrzucono owoce i świńską tuszę.

– Protest rolników w Warszawie jest wynikiem nieudolności i braku kompetencji rządu PiS, a także ministra rolnictwa Ardanowskiego – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz. – Przez nieudolność i brak kompetencji rządzących, hodowcy trzody chlewnej, producenci jabłek, muszą likwidować swoje gospodarstwa – dodał lider PSL.

Ludowcy apelują do premiera rządu Mateusza Morawieckiego o odwołanie ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Poseł Mirosław Maliszewski zarzucił ministrowi Ardanowskiemu m.in. popełnianie błędów, bezczynność oraz brak realizacji programu PiS. Poseł PSL zwrócił uwagę także na stosunek ministra rolnictwa do mieszkańców wsi.

– Arogancja i buta. Jego zachowanie w stosunku do rolników jest co najmniej niewłaściwe. To jest ustawienie rolników w kącie i ciągłe pouczanie. To minister, który umie tylko wygłaszać wykłady – stwierdził poseł Mirosław Maliszewski.