Emerytura bez podatku

PiS odrzucił w Sejmie poselski projekt Polskiego Stronnictwa Ludowego „Emerytura bez podatku”, dlatego ludowcy zgłoszą projekt obywatelski – trwa zbiórka podpisów. Podczas konferencji prasowej o projekcie mówił Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Sieradzu Mariusz Bądzior. Poparcia dla tak ważnej dla seniorów inicjatywy udzielił Marek Świerczyński – Przewodniczący Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Sieradzu.

Zdaniem ludowców uchwalenie przepisów o zwolnieniu świadczeń emerytalno-rentowych z podatku jest elementem sprawiedliwości społecznej. Seniorzy mają prawo do godnego i stabilnego ekonomicznie życia. Ciężko pracując w trakcie aktywności zawodowej zapłacili już w formie podatków swoje daniny na rzecz państwa.

– W przyszłym tygodniu zapraszamy wszystkie osoby, które chcą poprzeć ten projekt na ulicę Kościuszki w Sieradzu. Przed biurem PSL w dniach 14-18 maja w godzinach od 16 do 18 będziemy zbierać podpisy pod projektem „Emerytura bez podatku” – zapowiedział Mariusz Bądzior.

Dziś w sali konferencyjnej sieradzkiego starostwa odbyło się spotkanie integracyjne Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów.

Wzór listy podpisów Emerytura bez podatku