Inwestycje we Wróblewie

Kolejne remonty dróg, poprawa stanu infrastruktury technicznej u strażaków ochotników, czy kontynuacja procesu likwidacji azbestu w gminie. Mówiliśmy dziś o tym w programie Posesja. Gościem Naszego Radia był wójt Wróblewa.

Samorządowiec podkreślał m.in., że ten rok to kontynuacja planowanych w gminie inwestycji drogowych. Przykładem remont odcinka Słomków Mokry – Bliźniew. – To właściwie taka nasza sztandarowa tegoroczna gminna inwestycja drogowa i jesteśmy trochę zaniepokojeni, bo przetarg pokazał, że musimy tu dołożyć ponad milion złotych. W kosztorysie były to 3 mln 689 tys. zł., ale po przetargu wychodzi nam kwota rzędu 4 mln 840 tys. zł. Zadanie było jednak wcześniej planowane i dlatego zdecydowaliśmy, że nie będziemy powtarzali przetargu – mówi Tomasz Woźniak, wójt Wróblewa.

W gminie już trwa przebudowa drogi Rakowice – Mantyki. Prace mają się zakończyć w marcu br. Ta droga też będzie gminę kosztowała więcej, niż zakładano w kosztorysie. Widniała tam kwota 323 tys. zł, tymczasem najniższa oferta w przetargu to ponad 400 tys. zł. Droższy, niż zakładano będzie też remont odcinka Wróblew – Koziny. Z kolei 2 mln zł gmina dołoży powiatowi sieradzkiemu na przebudowę odcinka Wróblew – Wągłczew – Gruszczyce.

Tegoroczne inwestycje gminy Wróblew to jednak nie tylko drogi. trwa modernizacja siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Słomkowie Suchym. Oblicze tego obiektu ma się diametralnie zmienić na lepsze i przyszłości służyć nie tylko strażakom, ale całej gminnej społeczności. Roboty mają być zakończone przed 20.06. br. tak, by remiza mogła być wykorzystana przy organizacji tegorocznych Dni Wróblewa. W samym Wróblewie trwa budowa siedziby gminnej przychodni zdrowia. Pojawią się przy nim nowe miejsca parkingowe i przejazd dla karetki.

Gość programu Posesja odniósł się przy okazji do tegorocznych Dni Wróblewa. W pierwszą niedzielę lipca w Słomkowie wystąpią Playboys, Sound’n’Grace i Kombii. – My oczywiście postaramy się wtedy o dodatkowe parkingi, ale zachęcamy, by przyjechać trochę wcześniej, już na występy podopiecznych naszego ośrodka kultury i na spokojnie zaparkować. A potem bawić się z nami do późnych godzin wieczornych – zachęca T. Woźniak.

Źródło: http://www.nasze.fm