85- lecie Związku Młodzieży Wiejskiej

05 października br. Związek Młodzieży Wiejskiej obchodził  85-lecie powstania. Obchody zainaugurowała Msza Święta w kościele pw. Św. Dominika. Część oficjalną w Auli Kryształowej SGGW rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu ZMW oraz prezentacja filmu o historii i działalności Związku Młodzieży Wiejskiej. Tegoroczna uroczystość odbywała się pod hasłem  „Odważnie z młodymi iść, po nowe sięgać marzenia”.

Prezes Zarządu Krajowego ZMW Dariusz Suszyński  podczas swojego wystąpienia  podkreślił jak ważny  jest potencjał tkwiący w młodzieży. Zaznaczał, że młodzi ludzie powinni nie bać się własnych marzeń. W swoim wystąpieniu Prezes ZK ZMW podziękował również starszym działaczom za wkład jaki wnieśli w rozwój ZMW.

W obchodach 85-lecia ZMW uczestniczyli min. Wicepremier i Minister Gospodarki – Janusz Piechociński, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Stanisław Kalemba oraz  Europarlamentarzyści – Czesław Siekierski i Jarosław Kalinowski.

Dalsza część obchodów odbyła się w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, gdzie zgromadzeni goście mogli obejrzeć występy artystyczne, prezentację Grupy Rekonstrukcji Historycznej Batalionów Chłopskich oraz skosztować regionalnych produktów.

W obchodach uczestniczył Prezes Zarządu Wojewódzkiego ZMW w Łodzi Józef Kopciuch oraz delegacja z powiatu sieradzkiego na czele z Prezes Zarządu Powiatowego ZMW w Sieradzu Małgorzatą Balińską.