Stoły Wielkanocne 2017

Dwunastu wystawców z wielkanocnymi potrawami oraz 11 z rękodziełem i ozdobami nawiązującymi do Wielkanocy, do tego konkurs na najsmaczniejszą potrawę świąteczną z chrzanem – tak w skrócie wyglądała IX Wystawa Tradycyjnych Sieradzkich Stołów Wielkanocnych, zorganizowana w sali „C” przez Starostwo Powiatowe w Sieradzu.

– To jedyna okazja, by tuż przed świętami wielkanocnymi zaopatrzyć się w ozdoby świąteczne i w tym samym miejscu spróbować regionalnych potraw, przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich powiatu. Organizujemy tę imprezę po raz dziewiąty i za każdym razem, tak jak i w tym roku, odzew ze strony gmin był bardzo duży – mówi starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

Kołom gospodyń wiejskich i stowarzyszeniom towarzyszyli włodarze wszystkich gmin i miast powiatu. Parlament reprezentował poseł na Sejm RP Paweł Bejda.

Chrzan z jabłkami, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kuźnicy Zagrzebskiej w gminie Klonowa – zajął pierwsze miejsce w konkursie kulinarnym, zorganizowanym podczas IX Wystawy Tradycyjnych Sieradzkich Stołów Wielkanocnych. Drugie miejsce dla szynkowych ruloników w galarecie z nadzieniem chrzanowym (KGW Szczawno, gm. Burzenin), a trzecie dla pasztetu wielkanocnego z selera (Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych z Pasją, gm. Wróblew).

Tekst i foto. www.powiat-sieradz.pl