Adam Jarubas w Sieradzu

16 kwietnia 2015r. samorządowcy, przedsiębiorcy, sympatycy ruchu ludowego oraz mieszkańcy powiatu sieradzkiego spotkali się z kandydatem na Prezydenta RP Adamem Jarubasem.

Adam Jarubas w krótkim wystąpieniu przedstawił swój program wyborczy.
– Kluczowa sprawa to bezpieczeństwo. Trzy lata temu robiliśmy sobie zdjęcia na stadionie w Doniecku i do głowy by nam wówczas nie przyszło, że za trzy lata tego obiektu praktycznie już nie będzie, bo zostanie zbombardowany podczas działań wojennych. To pokazuje, jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo militarne państwa. Mówię o bezpieczeństwie rozumianym jako duża liczba dobrze wyszkolonych żołnierzy, uzbrojonych w nowoczesną broń, najlepiej produkowaną w kraju – mówił Adam Jarubas, rozpoczynając spotkanie. Mówił też o roli prezydenta w procesie rządzenia państwem, o konieczności odbudowania ujemnej polskiej demografii i o potrzebie odrodzenia kształcenia zawodowego w kraju.  Adam Jarubas odpowiadał również na pytania zadawane z sali.

Ostatnim punktem wizyty Adama Jarubasa w Sieradzu było złożenie kwiatów pod pomnikiem Wincentego Witosa. Marszałkowi Województwa Świętokrzyskiego  towarzyszyli: Prezes ZW PSL w Łodzi, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Dariusz Klimczak; Prezes ZP PSL w Sieradzu, Starosta Sieradzki Dariusz Olejnik wraz z małżonką; Wiceprezes ZP PSL w Sieradzu, Wicestarosta Sieradzki Mariusz Bądzior; Prezes ZP PSL w Wieruszowie, Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek; Sekretarz Powiatu Sieradzkiego Piotr Świderski.