Ludowcy mówią: dość! Apel o odwołanie prezesa TVP Jacka Kurskiego

Wzywam Pana do natychmiastowego odwołania prezesa TVP Jacka Kurskiego. To ostatni moment na wycofanie się z wojny polsko-polskiej, do której każdego dnia nawołują „Wiadomości” – pisze w liście do Jarosława Kaczyńskiego prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

„W reakcji na niewyobrażalną tragedię, jaką było morderstwo prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza, na ulice polskich miast wyszły dziesiątki tysięcy naszych Rodaków z apelem o powstrzymanie fali nienawiści zalewającej Polskę. Polacy zasiadający przed telewizorami oczekiwali przesłania niosącego otuchę i poczucia wspólnoty. Niestety, zamiast tego, Telewizja Polska w swoim sztandarowym programie informacyjnym, zajęła się rozbijaniem narodowej solidarności. Nawet w takim momencie obecne kierownictwo telewizji publicznej w „Wiadomościach” postanowiło dzielić Polaków, wzbudzać wzajemną nienawiść i szczuć naszych Rodaków na opozycję” – napisał w liście prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Poniżej pełna treść listu.


 

Sz. P. Jarosław Kaczyński
Prezes Prawa i Sprawiedliwości

W reakcji na niewyobrażalną tragedię, jaką było morderstwo prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza, wczoraj na ulice polskich miast wyszły dziesiątki tysięcy naszych Rodaków z apelem o powstrzymanie fali nienawiści zalewającej Polskę.

Zasiadając wieczorem przed telewizorami oczekiwali budowy poczucia wspólnoty i dodania otuchy. Zamiast tego, Telewizja Polska w swoim sztandarowym programie informacyjnym, zajęła się rozbijaniem narodowej solidarności. Po raz kolejny, obecne kierownictwo telewizji publicznej uczyniło z „Wiadomości” maszynę do dzielenia Polaków, wzbudzania wzajemnej nienawiści, szczucia naszych Rodaków na polityczną opozycję. Nawiązując tym samym do najgorszych wzorców Dziennika Telewizyjnego, a po emisji wczorajszego programu – wręcz prześcigając ówczesną tubę komunistycznej propagandy.

Nie ma i nie może być zgody na łamanie fundamentalnych zasad etyki dziennikarskiej w najważniejszym publicznym medium. Telewizja Polska winna służyć wszystkim Polakom. Musi obiektywnie informować i objaśniać świat w całej jego złożoności, biorąc pod uwagę całe spektrum poglądów naszego społeczeństwa.

Ponad miliard złotych, który lada chwila popłynie z portfeli Polaków do budżetu telewizji, nie może zostać wykorzystany na propagowanie oszczerstw i nienawistnych kalumnii. Misją mediów publicznych musi być budowanie mostów porozumienia, a nie wznoszenie murów nienawiści.

Dlatego zwracam się do Pana z apelem o spowodowanie natychmiastowego odwołania prezesa TVP Jacka Kurskiego. To ostatni moment na podjęcie decyzji, by wycofać się z polsko-polskiej wojny, do której każdego dnia nawołują „Wiadomości”.

Władysław Kosiniak-Kamysz,

Prezes PSL