Święto Konstytucji 3 Maja

Obchody 229. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w Bazylice Kolegiackiej pw. Wszystkich Świętych. Ze względu na pandemię koronawirusa nie było uroczystego przemarszu, uczestnictwa kompanii honorowej wojska i pocztów sztandarowych

Kwiaty pod pomnikiem marszałka Piłsudkiego w Sieradzu złożyli przedstawiciele sieradzkich samorządów, służby mundurowe, harcerze i partie polityczne. Honorową wartę pod pomnikiem zaciągnęli żołnierze 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia oraz instruktorzy Hufca ZHP Sieradz.

– Pamięć o ważnych wydarzeniach historycznych i tworzących je ludziach powinna być kultywowana niezależnie od sytuacji, co więcej, to właśnie w momentach trudnych, takich jak ten, w którym właśnie się znajdujemy, tym bardziej musimy okazywać jedność i patriotyzm – powiedział starosta sieradzki Mariusz Bądzior. Ten trudny moment to pandemia koronawirusa i wprowadzone w związku z nią ograniczenia w gromadzeniu się ludzi. Stąd wyjątkowe środki bezpieczeństwa w postaci maseczek ochronnych.

Przedstawiciele Zarządu Miejsko – Gminnych PSL w Sieradzu i Zarządu Powiatowego FML złożyli kwiaty przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Świętowanie 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja ludowcy rozpoczęli tradycyjnie przed sieradzkim pomnikiem Wincentego Witosa.