Darmowa komunikacja dla dzieci

PSL na dniach złoży w Sejmie projekt ustawy, która zakłada, że wszystkie dzieci i młodzież będą mogły korzystać z komunikacji za darmo. Jak zapowiada prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz to pierwszy etap zmian, którego końcowym efektem ma być całkowicie darmowa komunikacja dla wszystkich.

Prezes PSL zaprezentował nowy pomysł ludowców na konferencji prasowej w Krakowie. Miejsce nie było przypadkowej, bo właśnie tu już od lat dzieci mogą jeździć komunikacją miejską nieodpłatnie. – W Krakowie od urodzenia do ukończenia gimnazjum dzieci mogą jeździć za darmo komunikacją miejską. To bardzo dobra decyzja prezydenta i Rady Miasta – uważa lider PSL.

– Są miasta w Polsce, które idą jeszcze dalej. To jest nasz cel. Darmowa komunikacja nie tylko dla dzieci, ale dla wszystkich. Pierwszym krokiem jest darmowa komunikacja dla dzieci i młodzieży, ale nie tylko do ukończenia gimnazjum, lecz do ukończenia szkoły średniej. Złożymy ustawę, która gwarantuje samorządom zwrot kosztów ponoszonych przy wprowadzaniu darmowej komunikacji dla młodzieży i dzieci. To jest wsparcie dla tych, którym się to należy – dodał Kosiniak-Kamysz.

Ustawa to element programu PSL na wybory samorządowe „Rzeczpospolita Samorządowa”. – To nie jest program przeciwko komuś. My pokazujemy swoje pomysły. Mam nadzieję, że duże partie wyzwolą się z kajdan, w które same się zakuły, a które uniemożliwiają im dostrzeżenie pomysłów innych. To dotyczy i jednej, i drugiej dużej formacji – mówił prezes PSL pytany o poparcie dla tego pomysłu innych partii.