Tomasz Woźniak w radiu o inwestycjach

Już wybudowane, ale też kolejne planowane drogi. Do tego inwestycje oświatowe oraz nowe wozy bojowe dla strażaków ochotników. To niektóre tematy, o których mówił na antenie Naszego Radia wójt Wróblewa Tomasz Woźniak.

Samorządowiec podkreślał, że jego gmina w rankingach ma przy inwestycjach drogowych wysokie noty i stąd potem sporo dodatkowych zewnętrznych pieniędzy na ich realizację.

Zakończyliśmy wspólnie z powiatem długi odcinek drogi Charłupia Wielka – Drzązna. To zadanie za ponad 2 mln zł, my dołożyliśmy do tej inwestycji 650 tys. zł. No i Kobierzycko – Sędzice, to nasza tak zwana schetynówka za ponad 3 mln zł przy znaczącym dofinansowaniu od wojewody i marszałka województwa łódzkiego. Powtórzymy do tego przetarg na kilometrowy odcinek naszej drogi w Rakowicach. Dokończona jest ponadto dokumentacja na drogę w Kozinach. Tu zastanowimy się kiedy zrealizować przebudowę – mówił w programie Tomasz Woźniak.

Gmina Wróblew prowadzi obecnie szereg innych inwestycji. Przykładem kończący się już remont siedziby samorządu. W urzędzie gminy są prowadzone ostatnie wewnętrzne prace. Nieco dłużej trzeba będzie za to poczekać na dokończenie budowy nowoczesnej hali sportowej przy szkole w Charłupi Wielkiej. Tam wykonawca przeliczył się finansowo. Realizacja zadania przedłuży się w czasie mimo, że została już też końcówka robót. W przypadku gminy Wróblew warto też wspomnieć o planowanych inwestycjach w bezpieczeństwo. Chodzi o zakup aż trzech nowych wozów bojowych dla strażaków ochotników. Ciężki wóz za 900 tys. zł ma trafić do OSP Słomków Suchego. Ta jednostka jest od niedawna w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym. Z kolei po lekkim wozie bojowym mają dostać w listopadzie br. jednostki ochotnicze w Kościerzynie i Tubądzinie. Tu koszt zakupu wyniósł po 400 tys. zł

Więcej na: nasze.fm