Bezpieczniej w Charłupi Małej i Brzeźniu

Powiat oficjalnie oddał do użytku kolejny odcinek wyremontowanego chodnika w Charłupi Małej (gm. Sieradz). Jest to fragment okalający Sanktuarium Matki Bożej Charłupskiej, łączący parkingi po obu stronach kościoła. Zakończyły się  również prace przy remoncie dwóch odcinków chodnika przy ul. Św. Idziego w Brzeźniu.

–To już kolejna nasza inwestycja w centrum Charłupi. Kilka lat temu oddaliśmy do użytku chodnik po drugiej stronie skrzyżowania, wcześniej był też remontowany parking po zachodniej stronie świątyni – mówi starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

Wykonawcą inwestycji był Powiatowy Zarząd Dróg w Sieradzu. Pracownikom Obwodu Drogowego zajęło to około dwóch tygodni. Jako że chodnik znajduje się częściowo przy drodze powiatowej, a częściowo przy gminnej, kosztami zakupu materiałów podzieliły się samorządy – Powiat Sieradzki i Gmina Sieradz. Razem jest to około 13 tys. zł.

Zakończyły się  również prace przy remoncie dwóch odcinków chodnika przy ul. Św. Idziego w Brzeźniu. Ich nawierzchnie powstały z materiałów pozyskanych podczas ubiegłorocznego remontu chodnika na al. Grunwaldzkiej w Sieradzu.

Chodnik prowadzi od pierwszych zabudowań ulicy w kierunku kościoła i centrum miejscowości. – Sukcesywnie oddajemy do użytku kolejne odcinki chodników, które może nie są zbyt długie, ale bardzo istotne dla mieszkańców. Ten, który właśnie przekazujemy na ul. Św. Idziego, ma długość 280 metrów bieżących i powierzchnię 420 metrów kwadratowych. Kosztował 59 tys. zł. Całość tej kwoty pochodzi z budżetu Powiatu – mówi wicestarosta sieradzki Marek Kanicki i zapowiada kolejną inwestycję chodnikową w gminie.

Będzie to budowa 400-metrowego odcinka chodnika w Barczewie. Powiatowy Zarząd Dróg w Sieradzu przygotowuje właśnie dokumentację techniczną tego zadania. Jego realizację dyrektor PZD Robert Piątek zapowiada na jesień bieżącego roku (październik lub listopad).

Tekst i foto.: www.powiat-sieradz.pl