Nasze Radio: Starosta Bądzior o roli sołtysów

Dziś gościem radiowej Posesji był starosta powiatu sieradzkiego Mariusz Bądzior. Mówił m.in. o roli sołtysów w tak dużym samorządzie, planowanych remontach dróg czy reformie oświaty w powiecie.

W ostatni weekend odbyło się spotkanie z sołtysami z terenu powiatu. Pytaliśmy dziś jak układa się współpraca i jaka jest rola sołtysa w tak dużym i rozległym samorządzie. – Uważam, że jest bardzo dobra. Sołtys jest tą najmniejszą jednostką samorządową. To jest osoba, która ma bezpośredni kontakt z mieszkańcami. To jest osoba, która musi swój czas poświęcić, by załatwić i dopilnować wiele różnych spraw dotyczących mieszkańców. Ideą moją było, by zaprosić wszystkich sołtysów z terenu powiatu, nie tylko wybranych. Chcieliśmy ich uhonorować – mówił starosta Mariusz Bądzior.

W dzisiejszej Posesji rozmawialiśmy też o planowanych remontach dróg. Wśród najważniejszych realizacji starosta wymienia m.in. drogę Wandalin – Klonowa. – Wartość całej inwestycji to 7,5 mln zł z czego dofinansowanie uzyskujemy na poziomie 3 mln. Planujemy też przebudowę drogi Lipno – Brzeźnio. Ta przebudowa jest jeszcze pod znakiem zapytania, ponieważ w rankingu dofinansowań nie znaleźliśmy się zbyt wysoko, ale liczymy na oszczędności z innych przetargów, by móc tę drogę wyremontować – powiedział dziś na antenie Naszego Radia Mariusz Bądzior.

Całego programu Posesja można posłuchać na Nasze.fm