Wójt Woźniak w Naszym Radiu i Radiu Łódź

Inwestycje drogowe, nitka gazowa oraz gminna gospodarka odpadami komunalnymi. To najważniejsze tematy poruszone w radiowej „Posesji”. Gościem Naszego Radia był Wójt Gminy Wróblew Tomasz Woźniak.

– Wspólnie z powiatem sieradzkim i przy dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego uda się w tym roku na naszym terenie remont drogi powiatowej Charłupia Wielka – Drzązna. Jest to ważny, ruchliwy i dziś niestety niebezpieczny odcinek drogi, ale po remoncie będzie lepiej – przekonuje Tomasz Woźniak

Ważną tegoroczną gminną inwestycją drogową będzie przebudowa odcinka Kobierzycko – Sędzice. To zadanie wykona firma Bud – Trans, z którą jutro zostanie podpisana stosowna umowa. Remont ma być zrealizowany do 20.09.br. W Posesji padły też pytania o nitkę gazową dla Wróblewa. Okazuje się, że przygotowania do tej inwestycji trwają już od dwóch lat. Gość audycji wyjaśniał, że w przyszłym tygodniu będą szczegółowe rozmowy z projektantem sieci. Dokumentacja powinna być gotowa do lutego 2018 r., a w październiku przyszłego roku gaz z sieci mają już mieć budynki użyteczności publicznej w gminie.

Więcej na: nasze.fm

Wójt Tomasza Woźniak był również gościem porannej audycji w Radiu Łódź Nad Wartą.

W gminie Wróblew może wzrosnąć opłata za śmieci. – To efekt planowanej podwyżki cen za utrzymanie miejsca na wysypisku odpadów – mówił dziś na antenie Radia Łódź Nad Wartą wójt Tomasz Woźniak. Gmina Wróblew należy do Związku Czyste Miasto Czysta Gmina zrzeszającego 22 samorządy. Wnoszą one wspólną roczną opłatę w wysokości 2 mln zł za miejsce na wysypisku. Może ona wzrosnąć do 6 milionów złotych.

Cała rozmowa z Tomaszem Woźniakiem: https://www.radiolodz.pl/posts/33122-tomasz-wozniak-gosc-radia-lodz-nad-warta

Foto. Radio Łódź Nad Wartą