Wicestarosta Marek Kanicki w radiowej „Posesji”

Wicestarosta sieradzki Mariusz Kanicki był gościem lokalnej rozgłośni Nasze Radio. W audycji „Posesja” podsumował mijający rok inwestycyjny oraz odniósł się do bieżących problemów w powiatowej oświacie.

Prowadzący audycję Bartłomiej Perski rozpoczął od tematu inwestycji drogowych, realizowanych przez Powiat w 2016 roku. Odpowiadając, wicestarosta nawiązał do największej z nich – zakończonego niedawno remontu al. Grunwaldzkiej i ul. Reymonta w Sieradzu.

– Gdy gościłem w „Posesji” poprzednim razem, wykonawca lada dzień miał wejść na plac budowy. Wszyscy mieliśmy wtedy nadzieję, że prace pójdą gładko i przedsięwzięcie, chociaż duże, mimo wszystko uda się zmieścić w terminie. Tak się nie stało. Część opóźnień wynikało co prawda z czynników obiektywnych, jak choćby pogoda, ale niektórych można było uniknąć. W umowie z wykonawcą zawarliśmy klauzulę o karach umownych za opóźnienia i wszystko wskazuje na to, że z niej skorzystamy. Mamy świadomość problemów i utrudnień, z jakimi musieli borykać się mieszkańcy obu ulic podczas przebudowy. Przepraszając za nie mam nadzieję, że ostateczny efekt remontu zrekompensował wcześniejsze niedogodności – powiedział wicestarosta.

Podsumowując mijający rok, Marek Kanicki przypomniał również o innych inwestycjach drogowych, zrealizowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Sieradzu. Przez jego wypowiedź przewinął się m.in. remont mostu w Niechmirowie (gm. Burzenin) wraz z drogami dojazdowymi oraz związane z nim dywaniki asfaltowe, które zostały położone na trzech drogach powiatowych: Sieradz-Dąbrowa Wielka, Kościerzyn – Baszków i na drodze w Czartorii. Ich remont był możliwy dzięki pieniądzom zaoszczędzonym właśnie na przebudowie mostu w Niechmirowie.

Więcej na stronie „Naszego Radia”: http://www.nasze.fm/news,23722

Tekst i foto. http://www.powiat-sieradz.pl