Kosiniak-Kamysz: PSL gwarantem ciągłości programu 500+

Polskie Stronnictwo Ludowe zablokuje każdą próbę odebrania polskim rodzinom „choćby złotówki”. Nikt nie podniesie ręki na 500+. PSL jest tego gwarantem – zaznaczył prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oświadczył w poniedziałek, że Stronnictwo „zablokuje każdą próbę odebrania polskim rodzinom choćby złotówki”. Odniósł się w ten sposób do słów rzecznika PO Jana Grabca, który miał powiedzieć, że „500 plus sprawia, że rodzice, którzy od lat nie pracują, są trwale bezrobotni, nie podejmują pracy, bo mają 500 plus. To jest szkodliwe i trzeba to zmienić”.

– Nikt nie podniesie ręki na 500+. PSL jest tego gwarantem. Zablokujemy każdą próbę odebrania polskim rodzinom choćby złotówki – zaznaczył lider PSL.

Polskie Stronnictwo Ludowe od początku opowiadało się za programem „500 plus” i jako jedyny klub opozycyjny w całości zagłosowało za tym projektem. Zdaniem ludowców świadczenie w wysokości 500 złotych jest kontynuacją polityki rodzinnej zapoczątkowanej przez Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Polityka prorodzinna jest jednym z kluczowych zagadnień dla PSL. Ludowcy stawiają polskie rodziny za podstawę dobrze rozwijającego się państwa. Przez kilka ostatnich lat wprowadzili szereg programów mających na celu poprawę sytuacji polskich rodzin.

Warto przypomnieć, że to Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi i ludowcom zawdzięczamy wprowadzenie m. in. rocznych urlopów rodzicielskich, programu Maluch, budowy wielu żłobków, przedszkoli za złotówkę, czy też tzw. „kosiniakowego” – odpowiednika zasiłku macierzyńskiego dla kobiet, które nie mają do niego uprawnień, bo nie pracują zawodowo albo pracują, ale nie opłacają składek ubezpieczenia chorobowego.

Do Sejmu trafiają też nowe projekty ludowców mające na celu wsparcie polskich rodzin.

PSL od dawna apeluje do rządu PiS o wprowadzenie do programu 500+ zasady „Złotówka za złotówkę”.

Czytaj więcej –> 500+ dla dodatkowych 400 tys. rodzin? Wiemy jak to zrobić!

Polskie Stronnictwo Ludowe zawsze będzie chronić trwałości polityki prorodzinnej. Zdaniem lidera ludowców „od tego jest PSL, żeby pilnować dorobku polityki rodzinnej i żeby nie była ona dotknięta zmianami o charakterze partyjnym, czy politycznym”.

– Nikt nie zlikwiduje ani rocznych urlopów rodzicielskich, ani wsparcia dla przedszkoli, ani programu 500 plus – zapewnił Władysław Kosiniak-Kamysz.