Polacy nie mają wątpliwości: PSL najlepiej dba o interesy rolników

Blisko 40 proc. Polaków uważa, że to Polskie Stronnictwo Ludowe najlepiej służy polskiej wsi. To najlepszy wynik spośród wszystkich partii politycznych. Tak dobra ocena wyborców, to efekt ciężkiej pracy ludowców na rzecz dobra Polski i polskiej wsi.

PSL jest najlepsze w dbaniu o interes rolników. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRIS. Aż 36,7 proc. Polaków widzi w ludowcach obrońców wsi. Żadna inna partia, nawet nie zbliżyła się do takiego wyniku. PiS ma o blisko 10 proc. niższe notowania. Inne partie w tym badaniu niemal się nie liczą. Platforma Obywatelska dobrze służy polskiej wsi w odczuciu zaledwie 2 proc. obywateli. Nowoczesna i SLD mają jeszcze gorsze notowania, bo zaledwie jednoprocentowe.

PSL po ostatnich wyborach do Sejmu, wróciło do korzeni i przeprowadziło gruntowne zmiany, jakich oczekiwali wyborcy. Zachowuje dystans zarówno do rządu jak i do innych partii opozycyjnych. PSL jest obecnie jedyną konstruktywną opozycją. Ludowcy ogromny nacisk położyli też na odzyskanie zaufania na wsi.

Od początku kadencji PSL punktuje i blokuje złe rozwiązania jakie chce wprowadzać i wprowadza PiS. To dzięki stanowczej postawie PSL z ustawy o obrocie ziemią zniknął zakaz dziedziczenia gruntów rolnych dla dzieci rolników, które nie posiadają wykształcenia rolniczego. Ludowcy zebrali ponad 120 tys. podpisów pod ustawą przywracającą wcześniejszy wiek emerytalny dla rolników, który to PiS podwyższył o 5 lat.

Czytaj również → 41 powodów, by odwołać ministra Jurgiela

Mieszkańcy wsi są coraz bardziej rozczarowani rządami PiS. Czują się oszukani brakiem podwojenia dopłat, co PiS obiecywał w kampanii wyborczej. Nie mogą zrozumieć dlaczego rząd nie zabiega o otworzenie rynku rosyjskiego na nasze produkty. Jednak najwięcej pretensji rolnicy mają do PiS za nieudolną walkę z Afrykańskim Pomorem Świń, który pustoszy już jedną czwartą kraju.

Kiedy PSL odpowiadał za rolnictwo, w Polsce zanotowano trzy ogniska ASF, przy granicy wschodniej. Obecnie jest ich już ponad 100, a wirus przekroczył linię Wisły i zmierza na zachód Polski. To najlepiej pokazuje nieudolność PiS-u w zarządzaniu rolnictwem. Dlatego wynik sondażu, gdzie PSL jest niekwestionowanym liderem najlepiej odzwierciedla, kto jest prawdziwym przyjacielem polskiej wsi i komu naprawdę zależy na jej dobru.