Nasze Radio: Wicestarosta Kanicki o inwestycjach drogowych

Dzisiejsze wydanie samorządowego programu Posesja na antenie Naszego Radia dotyczyło min. zadań z zakresu drogownictwa już realizowanych oraz planowanych na terenie powiatu sieradzkiego. Gościem audycji był Wicestarosta Marek Kanicki.

Samorządowiec odniósł się na radiowej antenie min. do ostatniego orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi, który uznał, że decyzja Sejmiku Województwa Łódzkiego o przekazaniu powiatowi w zarządzanie ul. P.O.W. w Sieradzu oraz odcinka drogi wojewódzkiej nr 710 łączącego Błaszki z Wartą jest nieważna.

– Województwo może się co prawda od tej decyzji sądu odwoływać, ale i tak jesteśmy szczęśliwi, bo pierwsze orzeczenie oznacza, że oba te odcinki wracają pod skrzydła Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi – mówił Marek Kanicki.

Warto tu przypomnieć, że powiat sieradzki ma w zarządzie ponad 600 km dróg i wśród powiatów jako jedyny w regionie łódzkim posiada ich aż tyle do utrzymania. Przez okres zimowy, gdy obie sporne drogi podlegały pod powiat, na ich utrzymanie trzeba było wyłożyć 60 tys. zł. Dla samorządu, który notorycznie narzeka na brak środków finansowych to niebagatelna kwota.

Wicestarosta mówił dziś w Posesji także o bieżących planach remontowych na drogach w powiecie. Wskazał min. na odcinek Wandalin – Klonowa, który wreszcie doczeka się remontu w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Przebudowa ponad 7 km drogi ma kosztować 7,5 mln zł, przy czym dofinansowanie przyznane przez wojewodę to 3 mln zł. Część pieniędzy przekazała też na to zadanie gmina Klonowa. Zadanie ma być wykonane do października br. Będzie tam nowa nawierzchnia jezdni, ale też pobocza z destruktu, odwodnienie oraz nowe oznakowanie poziome i pionowe.

Całego programu Posesja można posłuchać na Nasze.fm